ورود به سایت

wifi

WIFI یا اینترنت بی سیم چیست ؟

بررسی اجمالی سرویس اینترنت بی سیم (WiFi)

یکی از شیوه های استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت ، wireless میباشد که میتواند پهنای باندی بسیار بیشتر از آنچه که بوسیله سیم تامین میشود در اختیار مشترک قرار دهد .

در این روش ، از امواج رادیویی برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده میشود ، مشتری میتواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه ای که با توجه به نیاز وی به میزان پهنای باند سنجیده میشود از مزایای داشتن سرویس اینترنت پرسرعت بهره مند شود . در این روش برخلاف سرویس ADSL 2 + مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت ، تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد انتقال سیگنالها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی سیم Wireless است . باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان ، فرکانسهای 2.4 ، 5.4 و 5.8 میباشد و شرکتهای ارائه دهنده سرویسهای اینترنت پرسرعت تنها در این فرکانسها مجاز به ارائه سرویس به مشترکین میباشند . برای استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت بصورت بی سیم (Wireless ) لازم است موارد زیر در محل نصب و راه اندازی محیا باشد ؛

1.       نداشتن تداخل فرکانسی با مراکز دیگر ؛

برای استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم شرکت طاها ، لازم است مکان جغرافیائی مورد نظر مشتری از نظر تداخل فرکانسی سنجیده شود ، اگر در فاصله میان طاها و محل مشتری ، مکان دیگری در حال استفاده از فرکانسهای مجاز بی سیم باشد ، امکان تداخل فرکانسی وجود خواهد داشت که میتواند ارائه خدمات را با مشکل روبرو سازد ، در صورت وجود اختلال فرکانسی ، طاها در وهله اول فرکانس در محدوده مجاز را تغییر خواهد داد ، اگر استفاده از هیچ یک از فرکانسهای مجاز در محدوده مورد نظر میسر نباشد ، طاها ارائه دهنده خدمات خود را به یکی دیگر از پایگاه های خود که در سطح استان وجود دارد منتقل خواهد نمود ، لازم به ذکر است شرکت طاها با در اختیار داشتن بیش از 10 یایگاه در سطح استان ، افتخار خدمت گذاری به مشتریان گرامی را دارد . در صورتی که با تمامی تمهیدات در نظر گرفته شده امکان ارائه سرویس در محل مورد نظر به مشتری فراهم نباشد ، کارشناسان بخش فروش شرکت طاها تمهیدات دیگری برای برقراری سرویس در محل خواهد اندیشید .

2.       تامین خط دید مستقیم بین مرکز مشتری و شبکه رسانه تهران

برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی لازم است که دو مرکز ارائه دهنده و گیرنده خدمات دارای خط دید مستقیم نسبت به یکدیگر باشند ، طاها با در اختیار داشتن بیش از 10 پایگاه در سطح استان ، خدمات مناسبی را برای ارائه سرویس اینترنت بی سیم در سطح استان فراهم نموده است .

3.       تامین امکانات سخت افزاری

برای استفاده از خدمات بی سیم (Wireless ) ، بسته به این امر که مشتری چه نوع استفاده ای از این سرویس را در نظر داشته باشد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری متفاوتی در نظر گرفته شده است ، لازم به ذکر میباشد تعیین این امکانات به امکان سنجی منطقه وابسته بوده و به نسبت فاصله شخص از یکی از پایگاه های طاها در شهر بستگی دارد ، مسئولین فروش شرکت پس از بررسی منطقه بصورت تلفنی و یا ارسال کارشناس امکان سنج به محل ، طی تماس با مشتری و اعلام قیمت ، هماهنگی های لازم برای نصب و راه اندازی سرویس در محل را نیز انجام میدهند .

4.       ملاحظات امنیتی

بی شک ، هنگامی که ارتباط شبکه شما با اینترنت بصورت کلی خارج از شرکت برقرار میشود خطرات نفوذ به این شبکه به طبع افزایش خواهد یافت و ریسکهای امنیتی نیز بالاتر میرود ، برای جلوگیری از نفوذ دیگران به شبکه شخصی شما ، کارشناسان فنی شرکت طاها در هنگام نصب و راه اندازی حداکثر ایمنی را در نظر گرفته و با نصب امکانات ویژه و کدهای مخصوص برای جلوگیری از نفوذ به شبکه ، امنیت شبکه را برای شما مشتری گرامی فراهم خواهد نمود تا شما مشتری گرامی با خیالی آسوده از سرویس اینترنت پرسرعت این شرکت استفاده نمائید.

شرکت طاها با در اختیار داشتن بیش از 10 پایگاه ( یا سایت فرعی)برای ارایه‌ی خدمات بی‌سیم در محدوده‌ی استان لرستان امکان برقراری ارتباط بی‌سیم را برای اکثر نقاط استان فراهم نموده است.شرکت طاها با تجربه بسیار در زمینه نصب و راه‌اندازی انواع سرویس‌های پهنای‌‌باند وسیع یا Broadband، این آمادگی را دارد که در سطح استان  از جمله در شهرهای خرم آباد بروجرد و دورود حتی در دورترین نقاط سرویس فوق را در اسرع وقت برای متقاضیان راه‌اندازی نماید.